TRT FM Türkiye Radyo Televizyon Kurumu nun popüler müzik ile Ankara, İstanbul ve İzmir stüdyolarından dönüşümlü olarak gerçekleştirilen programları yayınlayan radyosu. Türkiye nin en çok dinlenen radyolarından biridir.

Televizyonların hayatımıza girmesiyle radyoların kullanımı bir miktar azaldı belki ama yine de hatırı sayılır sayıda insan tarafından dinleniyor radyolar. Yollarda, trafikte, yeri geldiği zaman evde pek çoğumuz vakit geçiriyoruz radyo karşısında. Radyolarda son dakika haberlerinin, hava durumunun, güncel bilgilerin, spor maçlarının bilgisini alabildiğiniz gibi çeşitli programlarda yapılan sohbetleri ve farklı tarzlardaki müzik parçalarını dinleyebiliyorsunuz. Ülkemizin her yanından dinleyebileceğiniz nadir radyo kanallarından birisi de TRT FM. Günümüzde internetin ve bilişim teknolojilerinin gelişmesi sayesinde radyo cihazlarına gereksinim duymadan bilgisayar ve telefon aracılığıyla bu kanala ulaşabilirsiniz.

TRT 1 Mayıs 1964’ten bu yana canlı yayın yapan bağımsız bir kuruluştur. TRT FM de o günlerden beri yayın yapmaktadır. İlk günlerinde daha çok haber, söyleşi ağırlıklı olan kanal günümüzde çok çeşitli temalara sahip programlar yapmaktadır ve geniş bir kesime ulaşmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir canlı yayın merkezlerinin ve stüdyolarının bulunduğu şehirlerdir. Ancak radyo yayını her şehrimize ulaşmaktadır. Frekanslar Ankara için 88. 0, Antalya için 90. 5, Bursa için 95. 0, Çanakkale için 89. 5, İstanbul için 91. 4, İzmir için 93. 8’dir. Geniş bir müzik yelpazesine sahip programlar ise; Ada Vapuru, Akılda Kalanlar, Ankara Yıldızı, Bir Cumartesi hatırası, Bir Pazar Hatırası, Bu Fırsat Kaçmaz, Cumartesi Postası, Daha Dün Gibi, Çalar Saat, Daha Ne Olsun, dönme dolap, dünyanın en radyo programı, en 20, eski kafa, gece yolculuğu, günaydın Türkiye’m, gönül dostu Füsun ve daha pek çoğudur. Diğer programlara günlük program listelerinden ulaşabilirsiniz. Programlarda sohbetlerin yanında genellikle Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği parçaları çalınmaktadır. Bunların yanında haber programları da günlük olarak yayınlanmaktadır.

İnternet üzerinden dinleyebiliyor olması bu kanalı oldukça ulaşabilir kılmaktadır. Evinizde radyo yoksa ve sadece arabanızda radyo dinleyebiliyorsanız artık TRT FM’in sevdiğiniz programlarını kaçırmak zorunda değilsiniz. Yıllardır hizmet veren kanala, verilen frekanslar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz veya sayfamızdan her vakit dinlemeye başlayabilirsiniz.


Etiketler: Trt FM dinle, Trt FM radyo dinle, Trt FM online dinle, Trt FM internetten dinle, Trt FM canli dinle, Trt FM ucretsiz dinle, Trt FM frekans bilgileri, Trt FM hakkinda bilgi, Trt FM reklamsiz dinle, Trt FM dinleme sitesi, Trt FM cepten dinle, Trt FM mobil dinle, Trt FM cepten canli dinle, Trt FM mobil canli dinle, Trt FM tabletten dinle, Trt FM dinlemek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6.251

Kez Dinlendi

00.0

Frekans

34

İstanbul

236

Toplam Kayıtlı Radyo

En Çok Dinlenen 20 Radyo

Bütün Radyolar İçin Tıklayın

Son Dinlenen 20 Radyo